Zmenšování / Downsizing

Film: Zmenšování / Downsizing

Datum premiery: 11.1.2018   Žánr: Drama, Komedie, Sci-Fi

Proces zvaný celulární miniaturizace vyvinuli norští vědci jako jeden z léků na hrozící přelidnění planety. Malí lidé míň snědí a zaberou míň místa, to dá rozum.

A aby do tohoto programu vstupovali lidé houfně a s nadšením, provázejí ho gigantické ekonomické výhody a trvalý pobyt v mini-milionářském ráji Leisureland. Vidina zbohatnutí do programu přivede i Paula Safranka (Matt Damon) a jeho ženu Audrey (Kristen Wiig). Bezdětní čtyřicátníci s nudnou prací a neútulným bytem stejně nevidí lepší životní perspektivu. Po absolvování vstupního pohovoru následuje nutná úprava (všechen tělesný porost a plomby musí pryč) a pak už narkóza a samotná miniaturizace.

Když se deseticentimetrový Paul probudí „na druhé straně“, dozví se, že Audrey nakonec vycouvala. Bohatého, ale opuštěného Paula naštěstí nenechají dlouho truchlit jeho noví „přátelé“, srbský playboy Dušan (Christoph Waltz) a jednonohá vietnamská disidentka (Hong Chau). S nimi toho prožije během pár týdnů víc než za celý svůj dosavadní život a uvědomí si, že i v malém světě lze prožít velké věci.

» Kde a kdy dávají film Zmenšování?

» Kde a kdy hrají v Praze, Brně, Ostravě, Plzni?

» Trailer k filmu Zmenšování

Další filmy, které šly do kin ve stejné době:

Motörhead: Clean Your Clock (koncert)Motörhead: Clean Your Clock (koncert)

Premiéra: 12.12.2012

Hudební, Dokumentární

Nejtemnější hodinaNejtemnější hodina

Premiéra: 12.12.2012

Drama, Historický, Válečný

ZmenšováníZmenšování

Premiéra: 12.12.2012

Drama, Komedie, Sci-Fi