Zahradnictví: Dezertér / Záhradníctvo: Dezertér

Film: Zahradnictví: Dezertér / Záhradníctvo: Dezertér

Datum premiery: 28.9.2017   Žánr: Drama, Komedie

Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky.

Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů.Druhá kapitola rodinné kroniky Zahradnictví se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock (Jiří Macháček) a jeho rodina, kterou zde zaměstnává. Podnik je smyslem a naplněním jeho života, po všech válečných útrapách se sem vrací jako uznávaný šéf se svou manželkou Elou (Gabriela Míčová) a jejími sestrami Bedřiškou (Klára Melíšková) a Vilmou (Aňa Geislerová).

Sestry společně přežily válku a německou okupaci a staraly se o malé děti svých manželů, kteří byli zatčeni za protinacistický odboj. Teď všichni s ohromným úsilím realizují svůj sen, jenže přichází zlom po únorovém komunistickém puči. Ottova firma je vyvlastněna státem a jemu se podruhé v životě rozpadá svět. Tentokrát jsou však důsledky otřesu pro něj i pro jeho rodinu fatální...

» Kde a kdy dávají film Zahradnictví: Dezertér?

» Kde a kdy hrají v Praze, Brně, Ostravě, Plzni?

» Trailer k filmu Zahradnictví: Dezertér

Další filmy, které šly do kin ve stejné době:

Nejlepší ze všech světůNejlepší ze všech světů

Premiéra: 12.12.2012

Drama

Conny Plank: Možnosti noisuConny Plank: Možnosti noisu

Premiéra: 12.12.2012

Dokumentární

Amityville: ProbuzeníAmityville: Probuzení

Premiéra: 12.12.2012

Horor, Thriller

Black Sabbath: The End of The EndBlack Sabbath: The End of The End

Premiéra: 12.12.2012

Dokumentární, Hudební

Máma z basyMáma z basy

Premiéra: 12.12.2012

Dokumentární