V šoku / Stanje šoka

Film: V šoku / Stanje šoka

Datum premiery: 16.11.2017   Žánr: Drama, Komedie

Petr Zmazek pracuje v lublaňské huti, je šťastně ženatý a s manželkou vychovává dvě děti.

Přestože s platem vychází jen taktak a řeší problém s bydlením, upřímně věří jak v Jugoslávii, tak v socialismus. Na rozdíl od svého nejlepšího přítele Jovana je vzorným pracovníkem. K zásadnímu zvratu v jeho životě dojde během oslav 1. máje v roce 1986.

Je vyhlášen nejlepším dělníkem závodu a za odměnu je mu přidělen nový byt. V roce 86 je v socialistické Jugoslávii (stejně jako v tehdejším Československu) pro spoustu mladých párů vlastní byt nesplnitelným snem. Pro Petera je přidělení bytu takový šok, že omdlí a upadne do podivné letargie, ve které nevnímá okolní svět. Probere se z ní až za deset let, v den svatby své ženy s jeho přítelem Jovanem.

To, že se s ním nechala manželka rozvést, aby si vzala Jovu, je pouze jedna z mnoha šokujících skutečností, se kterou se musí vyrovnat. Neexistuje už žádná Jugoslávie ani socialismus a idea bratrství a jednoty jižních Slovanů se utopila v krvavé lázni válečného konfliktu. V podniku, kde pracoval, pro něj není místo a do jeho vedení se dostali bezcitní kapitalisti. Na novou dobu není Peter připraven. Záhy ale pochopí, co musí udělat. Poté, co přijde o všechny peníze, které mu vyplatil bývalý zaměstnavatel, aby se jej zbavil, vyráží do boje za práva dělnické třídy...

» Kde a kdy dávají film V šoku?

» Kde a kdy hrají v Praze, Brně, Ostravě, Plzni?

» Trailer k filmu V šoku

Další filmy, které šly do kin ve stejné době:

Dokud nás svatba nerozdělíDokud nás svatba nerozdělí

Premiéra: 12.12.2012

Komedie

Nepřesaditelný!Nepřesaditelný!

Premiéra: 12.12.2012

Dokumentární

V šokuV šoku

Premiéra: 12.12.2012

Drama, Komedie

Zahradnictví: NápadníkZahradnictví: Nápadník

Premiéra: 12.12.2012

Drama, Komedie, Romantický

Liga spravedlnostiLiga spravedlnosti

Premiéra: 12.12.2012

Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-Fi