Tvář vody / The Shape of Water

Film: Tvář vody / The Shape of Water

Datum premiery: 15.2.2018   Žánr: Drama, Fantasy, Romantický, Thriller, Horor

V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného tvora.

V laboratoři jej drží a bezohledně zkoumá ambiciózní vládní agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zachází s ním spíše jako s biologickým materiálem než s živou bytostí. Jeho experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa (Sally Hawkins) a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat takovou komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. Stačí jim gesta a emoce. Elisa jej nevnímá jako nebezpečnou zrůdu, cítí především jeho strašlivou osamělost. Je to i tím, že tato záhadná bytost má jednu základní vlastnost vody. Jak voda přijímá tvar nádoby, tak stejně tento vodní tvor přijímá vlastnosti každého, s kým se potkává, a odráží tak jeho agresivitu i osamělost nebo bezpodmínečnou lásku.

Díky tomu se mezi ním a vnímavou Elisou vytvoří silné pouto. V okamžiku, kdy hrozí další brutální pokusy, Elisa pochopí, že je čas na společný útěk. A protože jsme v 60. letech minulého století, neobejde se to bez účasti sovětských špiónů.

» Kde a kdy dávají film Tvář vody?

» Kde a kdy hrají v Praze, Brně, Ostravě, Plzni?

» Trailer k filmu Tvář vody

Další filmy, které šly do kin ve stejné době:

Black PantherBlack Panther

Premiéra: 12.12.2012

Akční, Dobrodružný, Sci-Fi

DarklandDarkland

Premiéra: 12.12.2012

Akční, Drama, Thriller

Ewa Farna 10: Neznámá známáEwa Farna 10: Neznámá známá

Premiéra: 12.12.2012

Dokumentární

Tvář vodyTvář vody

Premiéra: 12.12.2012

Drama, Fantasy, Romantický, Thriller, Horor