Sibiřský deník / The Chronicles of Melanie

Film: Sibiřský deník / The Chronicles of Melanie

Datum premiery: 18.5.2017   Žánr: Životopisný, Drama, Historický

Celovečerní film je inspirovaný životním osudem Melánie Vanagsové, která jakoby přežila jen proto, aby svůj příběh mohla vyprávět.

Příběh šestnácti let strávených v sibiřském vyhnanství. Stalinova Rudá armáda vtrhla do Lotyšska, rodinu novinářky Melánie Vanagsové a další tisíce lidí bez meškání a slitování deportoval Sovětský svaz do vyhnanství na promrzlé Sibiři.

Násilně odloučena od otce a manžela zde MelánijaVanagsová se svým synem strávila dlouhých šestnáct let živořením na tenké hranici mezi životem a smrtí. V příšerných podmínkách jako otrok se Melánija udržovala naživu jen pro svého syna a pro naději, kterou vkládala do dopisů manželovi.

Do dopisů, které nebyly nikdy odeslány a které ani neměly adresáta. Po smrti Josifa Stalina se mohla vrátit zpět do Rigy, celý svůj další život mohla však pracovat pouze v podřadných zaměstnáních. Po roce 1990 vydala knihu o svém životě, na jejímž základě vznikl film Sibiřský deník. Krutý a téměř lyrický, který svůj příběh hrůzy vypráví tiše a bez velkých gest.

» Kde a kdy dávají film Sibiřský deník?

» Kde a kdy hrají v Praze, Brně, Ostravě, Plzni?

» Trailer k filmu Sibiřský deník

Další filmy, které šly do kin ve stejné době:

Cuky Luky FilmCuky Luky Film

Premiéra: 12.12.2012

Komedie

Příšerky pod hladinouPříšerky pod hladinou

Premiéra: 12.12.2012

Animovaný, Dobrodružný, Komedie, Rodinný

Sibiřský deníkSibiřský deník

Premiéra: 12.12.2012

Životopisný, Drama, Historický

Vetřelec: CovenantVetřelec: Covenant

Premiéra: 12.12.2012

Sci-Fi, Akční, Horor