Psí láska / Psí láska

Film: Psí láska / Psí láska

Datum premiery: 11.6.2020   Žánr: Dokumentární

Jana se vydává na 1200 km dlouhou trať závodu Finnmarksløpet. Jedná se o nejdelší závod psích spřežení v Evropě. Jana vyráží s nevelkou šancí závod dokončit – je jednou z mála žen na startu, nežije (jako naprostá většina závodníků a jejich psů) trvale za polárním kruhem a její tým je tvořen výhradně čistokrevnými husky, na rozdíl od všech ostatních, kteří závodí se psy k tomu účelu vyšlechtěnými.

Je skutečně velká zima, polární pláně čas od času pohltí sněhová bouře, psi se boří v závějích a Jana bojuje o poslední zbytky energie na hranici vyčerpání. Přesto, nebo právě proto, se cítí šťastná.

Léto tráví Jana v Jizerských horách, kde má domek po rodičích a třicet psů. Vydělává peníze pořádáním dětských táborů a přednášek o psech. Když je horko, je evidentně unavená, naštvaná a jediné, co jí drží nad vodou, je myšlenka na odjezd na sever. Znovu se pokusit pokořit nejnáročnější evropský závod.

Psí láska je film o relativitě štěstí a spokojenosti, o cestě za snem, dlážděné nepohodlím, které by bylo pro většinu lidí nesnesitelné.

» Kde a kdy dávají film Psí láska?

» Kde a kdy hrají v Praze, Brně, Ostravě, Plzni?

» Trailer k filmu Psí láska

Další filmy, které šly do kin ve stejné době:

BourákBourák

Premiéra: 12.12.2012

Komedie

Na krevNa krev

Premiéra: 12.12.2012

Dokumentární

Psí láskaPsí láska

Premiéra: 12.12.2012

Dokumentární

To musí být nebeTo musí být nebe

Premiéra: 12.12.2012

Komedie