První očista / The First Purge

Film: První očista / The First Purge

Datum premiery: 5.7.2018   Žánr: Thriller, Akční, Horor, Sci-Fi

Přežít dvanáct hodin, během nichž pro vás nehnou prstem ani policajti ani záchranáři. To je cíl potenciálních obětí Očisty. Ti ostatní tuhle noc chtějí využít k beztrestnému vybití agrese a vyřízení účtů.

Dnes večer to bude poprvé. Co se stane, nikdo neví, ale hezký pohled to asi nebude. Úspěšná hororová série od mistrů hrůzy ze studia Blumhouse přichází po třech dílech se svou první kapitolou. Vláda původně naplánovala Očistu jako svérázný sociologický experiment. Aby na zbytek roku snížila úroveň kriminality pod jedno procento, vytipovala si jednu velkou městskou čtvrť, která by se kvůli míře zločinnosti mohla s klidem přejmenovat na „Peklo“, a v ní povolila zločin. Celá oblast je samozřejmě prošpikována kamerami a národ dostává zdarma zvrácenou reality show, která však diváky příliš nebaví, aspoň zpočátku. Byť je oblast plná nebezpečných gangsterů a zvrácených úchylů, nic moc se neděje, potenciální vrazi jsou moc ostýchaví.

Organizátoři projektu „naštěstí“ počítali i s tím a mají metody, jak vlnu násilí zvednout do pořádné výšky. Stačí sem zvenčí poslat pár vyzbrojených propagátorů Očisty. Je jasné, že kdo tuhle noc přežije, bude jiný, než byl před pouhými dvanácti hodinami. Jako třeba bezohledný vůdce gangu, který dá před ochranou svého byznysu přednost svým sousedům, nebo dívka, zoufale v nočních ulicích hledající bratra, který se chtěl také „zapojit“.(CinemArt)

» Kde a kdy dávají film První očista?

» Kde a kdy hrají v Praze, Brně, Ostravě, Plzni?

» Trailer k filmu První očista

Další filmy, které šly do kin ve stejné době:

Ant-Man a WaspAnt-Man a Wasp

Premiéra: 12.12.2012

Akční, Dobrodružný, Sci-Fi

Muž, který zabil Dona QuijotaMuž, který zabil Dona Quijota

Premiéra: 12.12.2012

Dobrodružný, Sci-Fi

Profesoři zločinu: Velké fináleProfesoři zločinu: Velké finále

Premiéra: 12.12.2012

Komedie, Krimi

První očistaPrvní očista

Premiéra: 12.12.2012

Thriller, Akční, Horor, Sci-Fi