Po strništi bos / Barefoot

Film: Po strništi bos / Barefoot

Datum premiery: 17.8.2017   Žánr: Drama, Komedie

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným.Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem.

Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. I v nelehkých dnech války může být totiž nejtěžší prokázat odvahu vůči vlastní rodině.

Film vznikl podle stejnojmenné knihy vzpomínek Zdeňka Svěráka a tematicky zapadá do tetralogie filmů Kolja, Obecná škola a Vratné lahve, které vyprávějí příběh jednoho muže na pozadí dějinných událostí 20. století.

» Kde a kdy dávají film Po strništi bos?

» Kde a kdy hrají v Praze, Brně, Ostravě, Plzni?

» Trailer k filmu Po strništi bos

Další filmy, které šly do kin ve stejné době:

Po strništi bosPo strništi bos

Premiéra: 12.12.2012

Drama, Komedie

Zabiják & bodyguardZabiják & bodyguard

Premiéra: 12.12.2012

Akční, Komedie