Nit z přízraků / Phantom Thread

Film: Nit z přízraků / Phantom Thread

Datum premiery: 1.2.2018   Žánr: Drama

Mít šaty od návrháře Reynoldse Woodcocka (Daniel Day-Lewis) znamenalo v dynamické éře obrozujícího se poválečného Londýna úplně nejvíc.

Dáma musela mít dostatek peněz, patřičný rodokmen a odpovídající vychování, aby mohla vyrazit na večírek v jeho modelech, které byly vždy unikátní. Status génia si ale vybíral svou daň v podobě Woodcockovy totální emocionální vyprázdněnosti. Odtržen od reality všedního dne, neboť o vše praktické se starala jeho sestra (Lesley Manville), stavěl všechny ženy na roveň krejčovských panen.

Měl sice vždy po ruce nějakou milenku či múzu, ale stačilo, aby si ráno při snídani trochu hlasitěji mazala topinku máslem a už se pakovala z jeho života. Když v kavárně v zapadlém přístavním městečku Reynolds objevil stydlivou servírku Almu (Vicky Krieps) a rozhodl se jí nabídnout momentálně uvolněné místo po svém boku, netušil, s čím si zahrává. Tahle zdánlivě neškodná submisivní bytost totiž rychle pochopila pravidla hry a rozhodla se aktivně bojovat za to, aby neskončila jako její předchůdkyně. Situaci jí usnadňuje i to, že se do ní Reynolds zamiloval.

Nápor citů se však velmi negativně začal odrážet na jeho tvorbě, a umělcova praktická sestra se proto rozhodne rázně zakročit.

» Kde a kdy dávají film Nit z přízraků?

» Kde a kdy hrají v Praze, Brně, Ostravě, Plzni?

» Trailer k filmu Nit z přízraků

Další filmy, které šly do kin ve stejné době:

Happy EndHappy End

Premiéra: 12.12.2012

Drama

Nit z přízrakůNit z přízraků

Premiéra: 12.12.2012

Drama

Prezident BlaníkPrezident Blaník

Premiéra: 12.12.2012

Komedie

Tak pravil BůhTak pravil Bůh

Premiéra: 12.12.2012

Drama, Komedie

5 October5 October

Premiéra: 12.12.2012

Dokumentární