Letíme / Richard Storken

Film: Letíme / Richard Storken

Datum premiery: 20.7.2017   Žánr: Animovaný, Dobrodružný

Richard je vrabec. A všichni to ví. Všichni kromě Richarda. Malý ptačí sirotek vyrůstá v čapí rodině, má čapího bráchu, čapí mámu, čapího tátu a je samozřejmě přesvědčený, že sám se narodil jako čáp.

Jenže přijde čas, kdy jeho adoptivní rodina vyráží na zimu do teplých krajů a Richarda musí nechat doma. A tak začíná velkolepé ptačí odysea. Čáp nečáp, vrabec nevrabec, Richard nemá svoje křídla pro nic za nic a vyráží do dálné Afriky na vlastní pěst.

Cestou přes celou Evropu potkává bláznivou sovu Olgu s neviditelným imaginárním přítelem jménem Oleg a také ješitného egocentrického papouška Kikiho, který ze všeho nejraději zpívá disko a tak trochu mimochodem se děsí výšek.

Tohle extravagantní hejno vnese do oblak zábavu i odvahu, nebojí se popojet vlakem, nezastaví je nebezpeční netopýři, na internetu závislí holubi, ani mafiánské vrány. Když nakonec opravdu dorazí do vytoužené Afriky, není vyhráno.

Richard musí s pomocí kamarádů zachránit svého čapího bratra ze spárů obrovského medojeda a smířit se s nelítostným druhovým zařazením. Richard se stane tím největším vrabcem široko daleko, ale pro všechny ostatní už bude napořád čápem.(Bontonfilm CZ)

» Kde a kdy dávají film Letíme?

» Kde a kdy hrají v Praze, Brně, Ostravě, Plzni?

» Trailer k filmu Letíme

Další filmy, které šly do kin ve stejné době:

DunkerkDunkerk

Premiéra: 12.12.2012

Akční, Drama, Thriller, Historický, Válečný

LetímeLetíme

Premiéra: 12.12.2012

Animovaný, Dobrodružný

Valerian a město tisíce planetValerian a město tisíce planet

Premiéra: 12.12.2012

Akční, Dobrodružný, Sci-Fi

Život za životŽivot za život

Premiéra: 12.12.2012

Drama