Čeští vědci v tající Arktidě (TV film) / Čeští vědci v tající Arktidě

Film: Čeští vědci v tající Arktidě (TV film) / Čeští vědci v tající Arktidě

Datum premiery: 26.1.2021   Žánr: Dokumentární

Oteplování planety Země už dávno není tajemstvím a nejvíce je to patrné v polárních oblastech... Dokument Zdenka Zvonka sleduje skupinu vědců, kteří se věnují zkoumání polárních oblastí na Špicberkách.

Cílem dokumentu je představit divákům jejich výzkum se zaměřením na problematiku globálního oteplování a další změny, kterými lidé negativně ovlivňují přírodu kolem sebe a alespoň trochu rozptýlit fámy, které o tomto tématu mezi laickou veřejností panují. Režisér se v nádherných scenériích drsné arktické krajiny zamýšlí společně s vědci nad tím, jakou má lidstvo jako celek úlohu na planetě a co nás možná čeká či nečeká v blízké budoucnosti, kdy zmizí nejenom člověkem neposkvrněná místa v přírodě, ale rapidně ubude voda v krajině a vymřou celé zvířecí druhy.

V našem současném období je prý rychlost mizení druhů 1000 x 10000 vyšší než v minulosti. Na Špicberkách si obzvlášť uvědomíme, že příroda je zásobárnou nejrůznějších materiálních služeb a zdrojů, bez nichž se nemůžeme obejít, a zároveň, že příroda je velmi vážně ohrožena rozpínavou lidskou civilizací a že je nutné ji chránit. Ale zároveň nezastavit lidský pokrok a najít takové metody, které podpoří trvale udržitelný život na naší planetě.(Česká televize)

» Kde a kdy dávají film Čeští vědci v tající Arktidě (TV film)?

» Kde a kdy hrají v Praze, Brně, Ostravě, Plzni?

» Trailer k filmu Čeští vědci v tající Arktidě (TV film)

Další filmy, které šly do kin ve stejné době:

Anatomie života (TV seriál)Anatomie života (TV seriál)

Premiéra: 12.12.2012

Drama

Čeští vědci v tající Arktidě (TV film)Čeští vědci v tající Arktidě (TV film)

Premiéra: 12.12.2012

Dokumentární