Cesta za králem trollů / The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

Film: Cesta za králem trollů / The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

Datum premiery: 15.3.2018   Žánr: Rodinný, Fantasy, Dobrodružný, Pohádka

Espen je nejmladší ze tří synů chudého farmáře. Doma jej používají jako rodinného otloukánka, který není schopný žádné užitečné práce a jen chodí po lesích s hlavou v oblacích a chytá lelky.

Jeho jediným úkolem, který mu doma svěřili, je udržovat v kamnech oheň, aby nevyhasl. A je asi jen náhodou, že právě on v lese potkal princeznu Kristin, která je právě na útěku ze svého rodného hradu. Kristin je pořádně tvrdohlavá, nevěří na staré báchorky o Králi trollů, který má zálusk na princezny, a hlavně si ani náhodou nechce vzít namyšleného prince Frederika, kterého jí vybral otec.

Den před svými osmnáctými narozeninami tedy dává přednost cestě do neznáma. Bohužel nedlouho po setkání s Espenem zjistí, že ty povídačky o trollech jsou pravdivé. Mezitím se nic netušícímu Espenovi podaří další malér. Nedokáže ohlídat ani uhlíky v kamnech a díky své roztržitosti podpálí celou chalupu.

A tak když král vyhlásí pátrání po neposlušné dceři a slíbí její ruku a půl království tomu, kdo jí najde, bratři neváhají a vyrážejí na výpravu. Ti starší, aby pro rodinu získali novou střechu nad hlavou a ten nejmladší by rád ještě i tu její ruku. Z jejich cesty se záhy stane velké dobrodružství, na kterém potkají spoustu příšer, magie i kouzelných míst. A na konci pak čeká hrozivý a nepřemožitelný Král trollů.(CinemArt)

» Kde a kdy dávají film Cesta za králem trollů?

» Kde a kdy hrají v Praze, Brně, Ostravě, Plzni?

» Trailer k filmu Cesta za králem trollů

Další filmy, které šly do kin ve stejné době:

Tomb RaiderTomb Raider

Premiéra: 12.12.2012

Akční, Dobrodružný, Fantasy

Cesta za králem trollůCesta za králem trollů

Premiéra: 12.12.2012

Rodinný, Fantasy, Dobrodružný, Pohádka

Můj synMůj syn

Premiéra: 12.12.2012

Drama

Oni 2: Noční kořistOni 2: Noční kořist

Premiéra: 12.12.2012

Horor

TlumočníkTlumočník

Premiéra: 12.12.2012

Drama, Komedie, Road movie